• ateizm

  .
  Tanrı tanımazlık. Şimdi şöyle bir durum var. insanoğlunun vücut sistemini ele alalım. Dakikada 80/120 kere atan bir et parçası her gün kan pompalıyor ve bir makine gibi devir daim ediyor vücuda ve dışarıda dursa kaskatı olacak sümüksü bir et parçası olan beyin oval kemiğin içinde saniyede kaç milyon kere elektromanyetik bir sistemle düşünme fonksiyonunu harekete geçiriyor. Sadece insan bedeni değil kapkara toprağa küçücük bir çekirdek atıyorsun ve bu çekirdek kupkuru bir kabuk parçası o kabuk büyüyor yeşil bir hal alıyor yeşilliğin arasından bambaşka tonajlarda yiyecek çıkıyor. Üstelik yoktan var olarak bambaşka bir evreye geçiyor. Her şey yoktan var oluyor. Bir bebek bile spermden ete kemiğe bürünüyor. Kan oluyor can oluyor. Ufacık bir mikrop daha dünyada yokken oluşuyor ve insanları hasta ediyor. Bunları kim yaşatıyor nasıl kendiliğinden peydah oluyor hiç düşünülmez mi bunca mucizevi olaylar. Bir yaratıcı olmaz mı bu mukadderatın arkasında. Kalemi bile üreticisi olmadan o kağıda bir şeyler yazdıramazsın. Misal bir çalışan emeklerinin karşılığını almak için para ister patronundan çünkü o hizmet etmiştir. Peki insanoğlunun içindeki bu kadar vücut sisteminin hizmeti için şükretmesi gerekmez mi onu yaradana. Yan gelip yatarak ben bu sıhhat ve sağlığı haybeye kazandım diyerek boş mu yaşamalıdır. Herkesin kararı başım üstüne ama bana mantıksız geliyor bu ideoloji. iyi geceler.
  15 -6 ... kale3112
 • çalışmayan kadın eşine kahvaltı hazırlamalı mı

  .
  Görev olarak degil belki ama insan kıyamadıgından kalkar o hazırlanırken bir çay koyar. Ne var ki bir yarım saat uykundan feragat etsen. Bunlar evlilikte kücük detaylar. Insana degerli hissettirir. Sen ona kahvaltı hazırlarsın o sana baska sekilde gösterir sevgisini. Eger adam kahvaltı edip evden cıkmayı seviyorsa ki herkes sevmeyebilir, bence hazırlamalı.
  11 ... mrltln
 • bana uyarı yazacak yazara açık uyarı

  .
  Kankam gelin güvey olma, seni sallayan yok.
  2 ... yakuza ibrahim
 • borsa istanbul un verdiği mesaj

  .
  mors alfabesi ile "av i" yazıyor.
  binary ile kimbilir neler yazıyordur
  3 ... ekonovich
 • il il şehit sayılarımız

  .
  Diğeri de Osmaniye.
  il il şehit sayılarımız

  Yakın tarihten bir kesitte bu şekilde.
  Kurtuluş Savaşı'nda meydan savaşları niteliğinde savaşlarımız olması nedeniyle batı illerinde verilen şehit sayısının fazla olması doğaldır.

  Ve yine buralarda düzenli ordunun oluşu şehit sayısının daha sağlıklı rakamlarla verilebilmesine olanak sağlamıştır.
  Kuvayı Milliye ile kurtulan güney cephesinde böyle bir durum söz konusu değildir maalesef. Şehitlerimizin pek çoğu kayda dahi geçmemiştir.

  Bu diğer illeri kötülemez.
  Tüm iller ve şehitler bizimdir.

  Gurur duymak doğal iken karşı saldırıya geçmek alçaklıktır!
  5 -1 ... eylulsabahi
 • kale3112

  .
  Kardeş beni listeden çıkar yerime elması koy. Sanırım hümanist bir yazar.* bu arada boşluk yok nickimde bu olmamış. Teşekkürler.

  Edit:işkurdan da almadılar beni.:(
  10 ... kale3112
 • anın görüntüsü

  .
  Kütüphanemin son hali. evin bir odasını tamamen bunun için ayırdım...

  ey kitap! Sen, ne Sezar, ne napolyon'dun. Tek karış toprak bile işgal etmedin. Hiçbir damla kan bile akıtmadın. Fakat vatanımıza yüz binlerce yeni, sağlam, güçlü ve çalışkan insanlar kazandırdın...
  Milletin ve de insanlığın dimağı için çalışıp, didinen kahramanın adı sonsuza ve sonsuzluğa kadar övülsün!
  -Anıl Yalçınkaya
  anın görüntüsü

  anın görüntüsü
  30 -4 ... bana v de
 • hayat düzeninin takdir üzerine kurulu olması

  .
  hayat düzeninin hep çevreden olumlu tepkiler almak ve beğenilmek üzerine kurulu olması durumudur. göz ardı edilmemesi gereken ancak üzerinde çok durulmayan bu olgu, insanların olumsuz eleştirilerinden çekinmek korkusuyla meydana gelmiştir.
  beğenilmeye, takdir edilmeye çalışırken aslında kendi benliğimizi bir kenara bırakıp, popülaritesi yüksek seviyedeki insanlar gibi olmaya çalışıyoruz. onlara özenip, onlar gibi davranıyoruz. bunu inkar etmek gereksiz bir eylemdir kanımca. zira her bireyin içinde bulunduğu vücut aslında neredeyse ona ait değil gibi, değil midir?
  3 ... modernproudhon
 • diyarbakır

  .
  Tarihi Türk şehri Diyarbakır'dan selam herkese.
  diyarbakır
  4 ... eylulsabahi
 • ermenistan ve israil e tıbbi yardım yapılması

  .
  Madem gönderilecek bari Ermenistan in kolilerine şu yazılsın:

  Sizin bizi ve azerileri katlettiniz günleri unutmadık ama hala bahanelerin arkasına saklanıyorsunuz. Görün bakın o çok sevdiğiniz batı arkanızda mı bir düşünün. Bu maskeleri de şeyinize takın, ağzınıza. Hadi eyvallah.
  9 -2 ... kale3112
 • sözlük yazarlarının itirafları

  .
  Ulusa seslenişten bir tık daha değersiz olan sözlüğe sesleniş konuşmamdır; ey ulu, bugün doğum günüm.

  Enfes bir eşiği aştım artık.

  Askerdeyken oğuz atay'ın tutunamayanlar kitabı korsan bir basım olarak ercandaydı. Terhis olurken bana vermişti, ben de bu kitap için hep 30 yaşımı beklemiştim.
  Bu yaş için koyduğum bir kaç hedef vardı, başarabilirsem daha erken başlarım başaramassam artık oğuz atay'a hakkını teslim ederim diyordum. Hak sahibine hakkını vermek için kitabın üstündeki tozu üfleyebileceğim yıllanmışlığa geldim artık, okuyup üfleyelim bakalım.
  8 -1 ... aminiyiyiim sulfat
 • eft tedavisi

  .
  bir nevi kişinin kendisiyle yüzleşirken eline, yüzüne ve göğsüne, akupunktur bölgelerine yaptığı vuruşlar ile yapılan bilinçaltı temizliğidir.

  fobilerden, bağımlılıklardan, duygusal travmalardan, ruhsal sıkıntılardan kurtulma ihtimali yüksektir. başarı sağlama oranı %85- %97 oranındadır.

  mesela ''ben karanlıktan korkuyorum'' cümlesini 5-10 defa tekrarlayıp parmak uçlarına ve akupunktur bölgelerine vurulunur.

  sonra ''ben karanlıktan korkmuyorum'' denerek aynı işlemler yapılır.

  basit ama etkili bir yöntemdir.
  2 ... tahahaha
 • ramazanda içki içmek

  .
  yukarıda allah var ramazan ayı dışında ara ara içki içerim. lakin uzun süredir her ramazan ayını full oruçlu geçiririm. çevremde benden daha çok alkol kullanan birçok kişi var ve bunların hazıları ramazan’da da içiyor. kimseye neden içiyorsun diye sormam, garipsesem bile. onlar da bana “olum 11 ay içiyorsun bi ramazan’da mı içmiyorsun?” demez. kısacası bokunu çıkarmadığımız sürece birbirimize karışmamamız gerekir. hoşumuza gitmese de tahammül sınırlarını zorlamamamız gerekir. hayırlı bayramlar *

  edit: imla.
  4 ... iskender beg
 • içinde atatürk olmayan bilimsel müfredat

  .
  Atatürk olmadan bilim yapılamıyor muymuş?

  Ne biçim kafa arkadaş.
  2 -5 ... frekans
 • fatih portakal ın avrasya tüneli tweeti

  .
  kuzeni yazmış olabilir.

  şaka bir yana da bu laikçiler ne kadan tutarsızlar lan, seçmenleri burada "şohot vor no oçoloşo" diye yırtınıyor, el üstünde tuttukları pkk'ya teşekkür eden fatih portakal ın pkk ya teşekkürü portakal'da "yapanlardan allah razı olsun" diye tweet atıyor.

  ayarsızsınız lan. valla bak!
  fatih portakal ın avrasya tüneli tweeti
  10 -28 ... forkotmoz kordos forkotmoz